Прання та догляд за трикотажними виробами

 

Одяг із трикотажу вже багато років перебуває на піку моди. Він практичний, комфортний, його можна носити у будь-якому сезоні, а головне – одяг дуже красивий та популярний. Але такі вироби вимагають особливого дбайливого ставлення.  Якісне трикотажне полотно виготовлено з ниток декількох різновидів. Це шерсть, льон, віскоза, бавовна та інші нитки. Тому для того, щоб трикотажні вироби виглядали завжди, як нові і не втрачали свого первісного вигляду, за ними потрібен певний догляд.

Перш ніж вперше випрати трикотажний виріб, необхідно уважно ознайомитися з етикеткою, щоб дізнатися склад полотна, режим прання, віджимання та сушіння.

Існує кілька порад з прання виробів із трикотажного полотна:

  • Прання трикотажу зазвичай виконується вручну. Але сучасні вироби з бавовняних, вовняних та сумішевих волокон невибагливі, тому їхнє прання можна проводити в теплій воді (30-40 °C), застосовуючи спеціальні м'якодіючі засоби з використанням «режиму дбайливого прання».
  • При ручному пранні трикотажу весь вплив на виріб потрібно виконувати лише за довжиною та не витягувати його за шириною. Найкраще його стискати та розтискати, а не терти.
  • Застосовувати при пранні миючі засоби, які містять відбілювачі, луги та біодобавки не можна.
  • При сильному забрудненні можна перед пранням замочити річ у літній воді півгодини з невеликою кількістю прального порошку. Потрібно пам'ятати, що якщо використовувати гарячу воду, виріб може сісти або звалятися. Якщо воно світле і має кольоровий малюнок, то замочувати у порошку його не можна.
  • Полоскання потрібно виконувати спочатку у теплій, потім у холодній воді. Віджимати трикотаж слід, не викручуючи його.
  • Сушити трикотажний виріб необхідно на горизонтальній поверхні у розправленому вигляді. Так як воно під час сушіння може розтягнутися і втратити початкову форму, вішати такі вироби на мотузці не рекомендується.
  • Глажка трикотажу проводиться з виворітного боку по пайовій нитці злегка нагрітою (не більше 110 ° C) праскою.

Якщо необхідно трохи змінити форму трикотажного виробу (витягнути рукави, змінити його довжину), то робити це потрібно у вологому стані. Іноді через неправильний догляд на речі з трикотажу можуть утворитися невеликі грудочки з волокна, що звалилося, так звані катишки. Для їх видалення можна скористатися спеціальною щіткою або приладом для видалення катишків, який можна придбати в магазині.

Якщо виріб з трикотажу не планується носити деякий час, то зберігати його потрібно в шафі у складеному вигляді. Вішалкою для цього користуватися не можна. Якщо догляд за виробами з трикотажу здійснювати правильно і постійно, то багато років вони будуть мати чудовий зовнішній вигляд.