Види та склад трикотажних полотен

 

Найпоширеніші трикотажні полотна класифікуються:

  1. За волокнистим складом:
  •  бавовна 100%;
  •  бавовна 95...92% + лайкра 5...8%;
  •  бавовна 80...70% + поліестер 20...30%;
  •  віскоза 100%;
  •  віскоза 95...90% + лайкра 5...10%;
  •  поліестер100%; поліестер 95...90% + лайкра 5...10%;
  •  акрил (поліакрилонітрил, ПАН) 100%;
  •  акрил 95...92% + лайкра 5...8%;
  • акрил 85% + метаніть 10% + лайкра 5%.

2. На вигляд полотна:

  • бавовняна кулірна гладь – здебільшого складу містить бавовну, має лицьову та виворітну сторони. Гладь має хорошу розтяжність по ширині і майже не розтяжна по довжині, має високий ступінь закручування. Поверхнева щільність щільності від 130...260 г/м2, але найпоширеніша щільність тканини для футболок в основному 160...180 г/м2. Як правило, виробляється зі 100% бавовни та з лайкрою. Кулірна гладь має лицьову та виворітні сторони. Буває гладкофарбованою, з малюнком або меланжевою. Якістю спів, ринг та опенед. Кулірна гладь якості спів - одна з найкращих, зносостійких матеріалів, має м'яку фактуру, але при цьому досить висока вартість.Кулірна гладь якості ринг - у порівнянні з співом має більш грубу і жорстку фактуру, за рахунок цього, здається щільніше. На цей вид полотна чудово лягають практично всі види нанесення: шовкографія, термодрук, при досить високій щільності – від 200 г/м2 добре виконувати вишивку.Кулірна гладь якості опенед є найгіршою за якістю, тому що не проходить обробку поверхнево-активними речовинами, на дотик найбільш суха.
  • «інтерлок» – пружне еластичне трикотажне полотно з подвійною структурою (не має різниці між обличчям та виворотом). Подвійний трикотаж тягнеться менше, має підвищену формостійкість. При розтягуванні відновлює колишні розміри. Інтерлочное полотно виготовляється з 100% бавовни, сумішових та синтетичних волокон з поверхневою щільністю 160...260 г/м2, але найпоширеніша щільність для футболок в основному 210...220 г/м2. Інтерлок буває однотонний, набивний чи меланжевий. Якістю спів, ринг та опенед. Застосовується при пошитті дитячих костюмів, джемперів та спортивних костюмів.
  • «віскоза» – здебільшого складу містить віскозне волокно, має лицьову та виворітну сторони. Виготовляється зі 100% віскози та з додаванням синтетичних та сумішевих волокон, з лайкрою та без неї. Буває гладкофарбованою і з малюнком. Віскозне волокно за хімічним складом містить натуральну целюлозу, цим і пояснюється чудові гігроскопічні та тактильні властивості полотна. Віскозне трикотажне полотно має велику еластичність, приємний шовковистий блиск і прекрасну драпірованість. Недолік – високий рівень усадки. Найпоширеніша поверхнева щільність 160...260 г/м2. Основний вид переплетіння – кулірна гладь.
  • «холодна» віскоза («масло») – один із найвідоміших видів сучасного віскозного полотна. Це полотно відрізняється від класичної віскози. Саме їй властиві характерний відлив і відносно низька незмінність. Саме з неї виходять найкрасивіші драпіровки та обтічні силуети. І саме в ній не спекотно навіть за 30 градусів спеки. Напевно, всі ці переваги роблять її улюбленицею багатьох дизайнерів.
  • ластик різних видів: «рибана» і «кашкорсе» – еластичне трикотажне полотно з виробленням у велику переплетенням ластик 1х1(«рибана» ) ластик 2х2 або 3х3 («кашкорсе»), виготовляється з 100% бавовни, змішаних та синтетичних волокон. з начосом та без, з лайкрою та без неї. Буває однотонний, набивний чи меланжевий. Застосовується для пошиття дитячих виробів і використовується як додаткові деталі («обв'язування») – манжет, коміра, бейки. Поверхнева щільність рибани 200...210 г/м2, для кашкорсе 210...300 г/м2.
  • «Піке» - в основному складається зі 100% бавовни, рідко буває сумішевий з поліестером 35%. Найпоширеніша щільність 220 г/м2, але різної від 180…260 г/м2. Це щільне, грубувате на дотик полотно, яку зазвичай використовують для пошиття сорочок «поло». Лицьова сторона у вигляді рубчиків або сот. Практично немає якості вище ринг.
  • За рахунок її картатої фактури виконати шовкографію можна лише водяними фарбами, вишивку ж і термодрук можна виконати гарної якості.
  • «футер» з начосом і без начісу – щільне та середньої щільності формостійке трикотажне полотно, як правило, на основі кулірної гладі, гладке з лицьового боку та начосом або петлями з виворітної. Виготовляється з бавовняних, сумішових та синтетичних волокон. Буває однотонний, набивний чи меланжевий. Застосовується при пошитті дитячих костюмів та дитячих та дорослих толстовок. Звичайний склад: 100% бавовна з добавками поліестеру або лайкри. Поверхнева густина: 210…330 г/м2.
  • «капітон» - це утеплене, тришарове трикотажне полотно з ефектом стібки у вигляді ромба. Виготовляється, як правило, гладкофарбованим. Має хорошу повітропроникність. Волокнистий склад - 100% бавовна або бавовна 95% з лайкрою 5%. Поверхнева щільність коливається у діапазоні 160…180 г/м2.
  • «гіпелі» - це трикотажне полотно, як правило, на базі кулірної гладі з додатковими уточними нитками з поліуретану, що не утворюють петель. Уточні нитки служать для освіти опуклих малюнків на поверхні трикотажу та підвищення його еластичності. Волокнистий склад – бавовна 90% із лайкрою 10%. Поверхнева густина до 200 г/м2.
  • «селаник» - щільне трикотажне полотно з натуральної бавовни у складах 100% бавовна або 70% бавовна і 30% поліестер, лицьова сторона якого - гумка великого раппорта, виворітна - з начосом. Речі з селаника дуже м'які та приємні на дотик. Може бути однотонним або малюнком. Поверхнева густина: 200…280 г/м2.
  • «фліс» – об'ємне тепле синтетичне полотно з начосом на лицьовій та виворітній стороні. Виготовляється із синтетичного поліетилентерефталатного волокна. Буває гладкофарбованим та набивним. Фліс має гарні теплоізолюючі властивості. Застосовується при пошитті шапок, шарфів, халатів, курток, домашніх комплектів, чоловічих штанів, пледів та як підкладка на дитячі костюми. Поверхнева густина: 180…330 г/м2.
  • "велюр" - полотно середньої щільності, з дуже густим і м'яким ворсом на лицьовій стороні. Виготовляється з бавовняних, сумішових та синтетичних волокон, з лайкрою і без неї. Буває однотонний, набивний чи меланжевий. Якістю спів, ринг та опенед. Велюр застосовується для пошиття дитячого та спортивного одягу, так само одягу для дому. Поверхнева густина: 200…260 г/м2.
  • "Велсофт" (welsoft) - "легке" трикотажне полотно на базі кулірної гладі з дуже м'яким високим ворсом. Волокнистий склад 100% поліефірне волокно. Часто використовується для пошиття халатів, пледів. Поверхнева густина: 250…300 г/м2.
  • махровий (плюшевий) трикотаж – трикотажне полотно із петельним ворсом. Ворс може бути як з одного, і з двох сторін. Характерні властивості махри – високий теплозахист, вологопоглинання та м'якість на дотик. Застосовується для виготовлення халатів, домашніх та спортивних костюмів. Виготовляється з бавовняних, сумішових та синтетичних волокон. Поверхнева густина: 200…280 г/м2.